Üç Basamaklı En Küçük Çift Sayı?

Üç Basamaklı En Küçük Çift Sayı Kaçtır?

3 basamaklı en küçük çift sayı 100’dür.

Yukarıda belirttiğimiz gibi üç basamaklı en küçük çift sayı 100’dir. Bir sayının en küçük olabilmesi için en küçük rakam ile başlaması lazım. Bizim kullanabileceğimiz en küçük rakam 0 olduğu için 0 rakamını en başta kullanamayız. Bunun için 3 basamaklı bir sayıda kullanabileceğimiz 0’dan sonraki en küçük rakam 1’dir. Bu yüzden sayımız 1 ile başlamıştır. Yani yüzler basamağı 1 ile başlar. Devamında başta kullanamadığımız rakam olan 0’ı kullanmamız gerekir. Bunun için onlar basamağında da 0 rakamını kullandık. Daha sonra bize sorulan en küçük ve çift sayı ibaresine dikkat edecek olursak çift rakamlarımız 0-2-4-6-8’dir. Bunların içinden en küçük çift sayı 0’dır. Bunun için 3 basamaklı en küçük çift sayımız 100’dür.

Rakamları Farklı Üç Basamaklı En Küçük Çift Sayı Kaçtır?

3 basamaklı rakamları farklı en küçük çift sayı 102’dir.

Yukarıda açıkladığımız bilgiler eşliğinde üç basamaklı rakamları farklı en küçük çift sayı 102’dir. Bir sayının çift olabilmesi için sonunda 0-2-4-6-8 rakamlarından birinin bulunması gerekir. 0 rakamını kullandığımız için ve bir daha kullanamayacağımız için en sonda 2 rakamını kullanırız ve sonuç olarak 102 sayısı çıkar.

Üç Basamaklı En Küçük Çift Sayının Kaç Eksiği 46 Eder?

 1. Üç basamaklı en küçük çift sayı 100’dür.
 2. 100-x=46 işlemi soruluyor. Yani 100’den kaçı çıkarırsak 46 eder diyor bize soruda.
 3. Matematik denkleminde bilinenler bir tarafa bilinmeyenler bir tarafa atılarak denklem çözülür.
 4. x=100-46
 5. x=54 çıkar. Yani cevap 54’tür.

Kaynak / Alıntı Yapmak İsterseniz

Bu sayfadaki içeriği herhangi bir paylaşım platformunda ya da web sitenizde kullanmak isterseniz, lütfen bu sayfayı orijinal kaynak olarak belirtmek için aşağıdaki hazır kodu kullanın. Kopyalayın ve kaynak göstermek istediğiniz yere yapıştırın.

Bu Sayfanın Son Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2017

Merhaba meraklı ziyaretçimiz! Bir uzmanın cevap vermesini istediğiniz bir sorunuz mu var? Sorunuzu bize yorum yaparak sorabilirsiniz. Lütfen sorunuzu net bir şekilde açıklamayı unutmayın. Her soruya cevap veremeyiz, ancak elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Bir yorum yap

5 Yorum

 1. Mustafa
 2. ozden
 3. melısa
 4. berat
  • Kerime Hacer