Vahşi Hayvanlar Neden Hayvanat Bahçesinde Tutuluyor?

Hayvanat Bahçesindeki Vahşi Hayvanlar

Bunun temel nedeni tüm insanların vahşi hayvanlarla ilgilenmesidir. Diğer sebebi ise, bilim insanlarının burada hayvanların yaşam koşullarını gözlemlemedeki büyük bir şansa sahip olmalarıdır. Hayvanların beslenme ve gelişimini gözlemleyerek, yalnızca hayvanlar hakkında değil insanlar hakkında da bilgi elde edebilirsiniz. Böylece, hayvanat bahçesi sadece hayvanların incelendiği bir yer değil, aynı zamanda insanlarında incelendiği bir yerdir. İlk hayvanat bahçesi 1150’de Çin İmparatoru tarafından oluşturulmuştur. Geyik, kuş ve balık çeşitleri vardı. Birçok özelliği incelendiğinde, bu hayvanat bahçesi modern hayvanat bahçelerinden farklıdır ancak ana ayrımı, halka açık olmaması ve imparator ve saray din adamlarının eğlencesi için tasarlanmasıdır.

Hayvanat Bahçesi, farklı hayvanlarla tanışabileceğiniz bir yerdir. Geyik gibi hayvanların yanı sıra, bizim için iyi bilinen aslanlar, antiloplar, timsahlar, leoparlar ve filler gibi egzotik hayvanlar da var. Ancak korkmanıza gerek yok. Çünkü bütün hayvanlar sağlam çitlerle kaplıdır ve onlara güvenle bakabilirsiniz. Genellikle hayvanat bahçeleri çok geniştir. Bu yüzden orada tutulan hayvan sayısı çok yüksektir. Hatta bazı şehirlerde, her çeşit balık, ve sürüngenlerin tutulduğu yerler vardır. Bu nedenle, hayvanat bahçeleri bir aile gezisi için mükemmel yerlerdir. Herkesin sevdiği bir hayvan vardır. Bu tür yürüyüşlerde, sevdiğimiz hayvanlarla birlikte bir fotoğraf da kamerayla çekebiliriz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu makalemizi puanlamak ister misiniz? 1 Kişi bu makaleye puan verdi, 5 puan üzerinden ortalama puanı: 5,00. )
BU KONUYA YAPILAN YORUMLAR

Henüz bu konuya yapılan yorum yok. İlk yorumu aşağıdan siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ