Siyah Tavuk: Dünyanın En Pahalı Tavuğu

Dünyanın En İlginç Tavuğu

Şimdiye kadarki en harika tavuğu görmek için hazır olun. Bu nadir cins, baştan aşağıya tamamen siyahtır. Bu tavuk hakkında birçok söylenti ve yanlış anlama var. Bunu bilgiyi arkadaşlarınızla kesinlikle paylaşmak isteyebilirsiniz. Tabi tanesi yaklaşık 2000 dolar bu tavuktan iyi bir pazarlık atıp iki tane alırsanız üretim yapabilirsiniz.

Endonezya’da yetişen bu tavuğun rengi siyahtır. Nadir cins olan bu tavuğun tüyleri, dili, gagası, gözleri, eti, hatta kemik ve iç organları da siyah renktedir. Sadece kanı siyah renkte değildir. (Çok koyu olmasına rağmen siyah değildir.) Tavuğun adını temsil eden Ayam Cemani dilimize siyah tavuk olarak gelmiştir. Dikkat çeken diğer bir husus ise bu ev tavuğunun fiyatıdır. Zaman zaman fiyatı 2000 doların üstüne çıkan bu tavuğu yiyebilmek herkese nasip olmayabilir. İşte bu siyah tavuk:

dunyanin en pahali tavugu siyah tavuk

siyah tavuk

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu makalemizi puanlamak ister misiniz? 1 Kişi bu makaleye puan verdi, 5 puan üzerinden ortalama puanı: 4,00. )
YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Enes talha dedi ki:

    Türkiye’de siyah tavuk satışı yada üretimi var mı acaba?

  2. Salih Siyah dedi ki:

    Ben yurttışında siyah tavuk yedim ama fiyatı bana pahalı geldi biraz. Yani tabağımıza siyah tavuğun budu şeklinde gelmişti. Yanında salata falanda vardı. Tadında çok büyük bir değişiklik beklemeyin. Normal tavuk etine çok benziyor. Farklı bir deneyim oldu siyah tavuk eti yemek sadece o kadar.