Prototip Nedir?

Özet ve Kısa Bilgi: Prototip bir ürünün ön sürümü yani ilk örneğidir.

Prototip Nedir?

Prototip herhangi bir fikrin, bir çalışmanın ya da bir varlığın ilk halidir ve fikrin temelini, o fikri sürdürmek için gereken yolun bundan sonra ne şekilde izleneceğini gösterir. Kısacası prototip herhangi bir şeye örnek olacak temeldir. Bu örneklerden yararlanarak prototip halinde olan fikrin daha tamamlanmaya yakın ya da tamamlanmış biçimini ortaya koymak mümkündür.

Örneğin, bir fikriniz var. Bu fikir yalnızca görüşte, prototip halinde veya tamamlanmış olabilir. Telefon ilk icat edildiğinde ilk olarak onu icat eden kişi için bir fikir olarak vardı. Sonra projenin zayıf ve üstün yönlerini daha sonra nasıl hayata geçirileceğini değerlendirdikten sonra telefonun ilk prototip halini yapmış oldu. Daha sonra ise, telefon geliştirilerek bugünkü şeklini aldı. Bazen tamamlanmış bir fikir, sonradan yeni bir fikir ortaya çıkararak yeni prototipin oluşmasına neden olabilir. Örneğin, ev telefonlarından yola çıkarak cep telefonlarının yapılması.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Kaynak / Alıntı Yapmak İsterseniz

Bu sayfadaki içeriği herhangi bir paylaşım platformunda ya da web sitenizde kullanmak isterseniz, lütfen bu sayfayı orijinal kaynak olarak belirtmek için aşağıdaki hazır kodu kullanın. Kopyalayın ve kaynak göstermek istediğiniz yere yapıştırın.

Bu Sayfanın Son Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018

Merhaba meraklı ziyaretçimiz! Bir uzmanın cevap vermesini istediğiniz bir sorunuz mu var? Sorunuzu bize yorum yaparak sorabilirsiniz. Lütfen sorunuzu net bir şekilde açıklamayı unutmayın. Her soruya cevap veremeyiz, ancak elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Bir yorum yap

9 Yorum

  1. emek var allah razı olsun
  2. kısa adam
  3. Anonim
  4. Anonim
  5. mehmet
  6. Belkıs
  7. Anonim
  8. Masod
  9. anonim