Kasım Ara Tatiline Kaç Gün Kaldı?

Bildiğiniz gibi artık 15 tatil ve yaz tatiline ek olarak Kasım ve Nisan ayında ara tatiller getirildi. Kasım ayında ki ara tatile kalan süre:

Kasım Tatiline Kaç Gün Kaldı?

Tarihi: 16-20 Kasım 2020 (Yaklaşık Tarihtir.)

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Tatil Takvimi

Tarihler Tatiller
16-20 Kasım Kasım ara Tatili
18-29 Ocak 15 Tatil
5-9 Nisan Nisan ara Tatili
18 Haziran Yaz Tatili Başlangıç

Ara Tatilde Neler Yapılabilir?

Bir haftalık ara tatile girdiyseniz bilin ki siz değerli öğrenciler bu bir haftayı verimli kullanmak adına birçok fırsatınız olacaktır. Sizlere neler yapabileceğinizi sıralamak istedik.

kasim tatiline kac gun kaldi

1-Geçen dönemi değerlendirin.

Eline bir kağıt ve kalem al ve şu üç soruyu cevaplayarak geçen dönemi kaliteli bir şekilde değerlendir:

  • Geçen dönemim nasıl geçti?
  • (Başarılı geçmediyse.)Geçen dönemim neden başarılı geçmedi?
  • Gelecek dönemde bu dönemden farklı olarak ne yapacağım?

2. Gelecek dönem için hedeflerinizi belirleyin.

Gelecek dönem için kendinize bazı şartlar sunarak hedefler belirleyebilirsiniz. Örnek olarak: Her gün 1 test bitireceğim, Fen bilimleri sınavından en az 90 alacağım gibi kişisel hedefler koyarak planlı bir şekilde eğitim hayatınıza devam etmiş olursunuz.

3. Kitap okuyun.

Kitap okumanın insan üzerinde birçok olumlu etkisi vardır. Derslerinize de olumlu etki yapacağını düşünürsek kitap okumak sizler için çok iyi bir adım olacaktır. Tatilde 3 kitap bitirmek gibi bir hedef belirleyebilirsiniz.

4.Arkadaşlarınızla zaman geçirin.

ara tatil ne zaman, kasım tatiline kaç gün kaldı

Tabi ki eğlenmeye hakkınız var. Okul döneminde yorulmuş olabilirsiniz. Zaten Milli Eğitim Bakanlığı sizlere bu tatili kendinize zaman ayırıp dinlenmeniz için veriyor. Arkadaşlarınızla beraber çeşitli aktiviteler yaparak Kasım ara tatilini eğlenceli bir şekilde geçirebilirsiniz.

5.Vücudunuzu korumak için sağlığınızı güçlendirin.

1 haftalık tatilde düzenli bir uyku sistemi ile yeteri kadar uyuyunuz. Bunun yanında sağlıklı bir beslenme programı ve spor ile vücut sağlığınızı ara tatilde güçlendirin.

6. Bilmediğiniz sureleri öğrenebilirsiniz.

Evet yaklaşık 9 günlük tatilde bilmediğiniz sureleri öğrenebilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Kaynak / Alıntı Yapmak İsterseniz

Bu sayfadaki içeriği herhangi bir paylaşım platformunda ya da web sitenizde kullanmak isterseniz, lütfen bu sayfayı orijinal kaynak olarak belirtmek için aşağıdaki hazır kodu kullanın. Kopyalayın ve kaynak göstermek istediğiniz yere yapıştırın.

Bu Sayfanın Son Güncelleme Tarihi: 6 Nisan 2020

Merhaba meraklı ziyaretçimiz! Bir uzmanın cevap vermesini istediğiniz bir sorunuz mu var? Sorunuzu bize yorum yaparak sorabilirsiniz. Lütfen sorunuzu net bir şekilde açıklamayı unutmayın. Her soruya cevap veremeyiz, ancak elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Bir yorum yap