En Küçük Beden Hangisidir?

Birçok kişi giyim bedenleri karıştırmaktadır. O an “en küçük beden hangisi” diye sorarsınız ama aklınıza gelmeyebilir. İşte size en küçük beden:

Beden Boyutları Küçükten Büyüğe

“S” Küçük Beden

“M” Orta Beden

“L” Geniş Beden

Yukarıda verdiğimiz gibi “Small” (Kısaltması S) en küçük bedendir. “Medium” (Kısaltması M” orta bedendir. “Large” (Kısaltması L) en geniş bedendir.

Ülkemizde de kullanılan bedenlerden daha büyük ya da daha küçük bedenleri ifade etmek için bazı ifadeler kullanılır. Eğer “X” harfi bir bedenin önüne ekleniyorsa bu bedenin olduğundan daha büyük ya da küçük olduğunu ifade eder. Bazı bedenler:

XXS ⇔ Çok çok küçük beden

XS ⇔ Çok küçük beden

X ⇔ Küçük Beden

M ⇔ Orta beden

⇔ Geniş beden

XL ⇔ Çok geniş beden

XXL ⇔ Çok Çok geniş beden

Büyüklükleri diğer bir ifade ile vermek istersek small<medium<large’dır.

Ülkemizde kullanılan bu beden ölçüleri bazen firmadan firmaya farklı olabilmektedir. Bir firmanın “S” beden giysisi ile diğer firmanın “S” beden giysisi farklı olabilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3.5]

Kaynak / Alıntı Yapmak İsterseniz

Bu sayfadaki içeriği herhangi bir paylaşım platformunda ya da web sitenizde kullanmak isterseniz, lütfen bu sayfayı orijinal kaynak olarak belirtmek için aşağıdaki hazır kodu kullanın. Kopyalayın ve kaynak göstermek istediğiniz yere yapıştırın.

Bu Sayfanın Son Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020

Merhaba meraklı ziyaretçimiz! Bir uzmanın cevap vermesini istediğiniz bir sorunuz mu var? Sorunuzu bize yorum yaparak sorabilirsiniz. Lütfen sorunuzu net bir şekilde açıklamayı unutmayın. Her soruya cevap veremeyiz, ancak elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Bir yorum yap

5 Yorum

  1. Boşver
  2. queen
  3. Anonim
  4. Anonim
  5. Hamza