Türkiye’nin En İyi Plajları

Türkiye, dünyanın dört bir yanından gelen kişilerin güneşli kıyılarından ve şaşırtıcı tesislerin keyfini çıkarmasını sağlayan Avrupa’nın başlıca tatil ülkelerinden biridir. Ancak Türkiye’nin tatil beldelerinden hangisinde en iyi plajlar var? Bununla birlikte, toplu taşıma araçlarını kullanarak veya kendi arabanızı kullanarak, kısa sürede Türkiye’nin en iyi plajlarından birine ulaşabilirsiniz.

Kabak Plajı

Bohem kalabalığın favorisi Kabak’ın doğal güzelliği, sadeliğin huzurunu takdir eden kalabalıkları cezbeder. Birçok aktivite bulabilirsiniz.

Kabak Koyu, Fethiye

Kelebekler Vadisi

350 metreye kadar yükselen dik kayalarla çevrili Kelebekler Vadisi, adını, bu doğal cenneti evlerini adlandıran 80’den fazla kelebek türünden alır. Kelebekler Vadisi Kuruluşu , denizin o kadar açık olduğunu göreceğiniz bu yaban hayatı koruma bölgesinde konaklama ve hizmet sağlayan tek kuruluştur.

Kelebekler Vadisi, Fethiye

Çıralı

Çıralı, Antalya’nın dışına arabayla yaklaşık 1 saat uzaklıkta, turist dolu şehir merkezinden uzakta. Burada, bütçeye uygun emeklilik, saman şemsiyeleri ile saçılmış güzel bir doğal plaj, yeryüzündeki cennet gibidir. Plajın sonunda, Likya antik kentinin kalıntıları olan Olympos’u dolaşabilirsiniz.

Çıralı, Antalya

Patara Plajı

Patara, 18 kilometrelik plajı ile Antalya’nın keşfetmek için son derece değerli bir başka doğal güzelliğidir. Yumuşak kumları ve sığ denizleri, yumurtalarını bırakmak için buraya gelen Caretta Caretta deniz kaplumbağaları da görmeniz gerekir.

Patara, Antalya

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı, Kaş’a 20 km, Kalkan’a 7 km mesafededir. Ana yoldan bir merdiven çıktıktan sonra, azur suları ve Kaputaş’ın altın kumlarından ilham alırsınız. Bu plaj büyük ölçüde dokunulmamıştır (yaz aylarında düzenlenen şezlong ve şemsiyeler hariç), bu nedenle kendi yiyecek ve içeceklerinizi getirdiğinizden emin olun.

Kaputaş, Kaş

Ovabükü

Datça ilçesindeki oldukça gizli bir kumsala sahip olan Ovabükü, yeşil zirvelerin, koyu mavi denizin ve uzun süre bekleyen altın kumun birbirine uyumlu bir şekilde bir araya geldiği dünyevi bir olay. Bölgeyi “cennet koyu” diye çağıran halk tarafından işletilen birkaç lokanta bulabilirsiniz.

Ovabükü, Datça

Ucuza Kalacak Yer Bulma Tavsiyeleri

1. Araştırma Yapın

Otel fiyat karşılaştırması için şu anda internet mecrasında birçok site size gereken şehirde otellerin doluluk durumunu ve fiyatlarını verecektir. Fakat onlardan her şey hakkında tam bir bilgi beklemeyin. Durumu kendiniz kontrol edin. Örneğin, ücretsiz otopark, kahvaltı veya Wi-Fi, promosyon ve ikramiye fırsatlarını kovalayın. İlgilendiğiniz otelin doğrudan sitesine bakmanızda fayda var: Çünkü orada belirtilen fiyatlar diğer platformlardan daha düşük olabilir.

2. Fiyatta “Pazarlık Yapmayı İhmal Etmeyin”

Farzedelim ki gideceğiniz otel hakkında az çok bilginiz var ve karar verdiniz. Kesinlikle oteli aramanızı tavsiye ederiz. Çünkü genellikle görüşmelerin %80’inde otel fiyatlarından indirim alındığı görülmüştür. Özellikle oteller kalabalık bir sezonda değilse müşteri çekebilmek için daha çok indirim yapmaktadır.

3. Otellerden Daha Ucuz Yerler Bulabilirsiniz

Otel kalmak için tek yol değildir. Gideceğiniz yer hakkında bir araştırma yaparak oda, daire, veya ayrıca ev kiralayabilirsiniz. Bunlar gece geçirmek için süper ekonomik seçenektir. Gideceğiniz yerin kalitesini merak etmeyin. Çünkü artık apartların dairelerin ve kiralık evlerin fotoğraflarını telefon numaralarını ne gibi hizmetler içerdiğini internet sayfalarından veya bu gibi yerlere aracı sayfalardan bulabilirsiniz.

4. Merkez Çevreden Daha Pahalıdır

ucuz otelŞehrin merkezinde konut, bir kural olarak, daha pahalıdır. Merkezde değil, ondan bir iki durak kenarda otel seçerseniz tasarruf edersiniz. Öyle ki, şehir merkezinde ki bir otelde gecelemek şehir dışında bir otelde gecelemekten neredeyse 2 kat daha fazla fiyat ödemenize sebep olabilmektedir. Bu durumu değerlendirip merkezin dışındaki ama işlerinizi rahatça halledebileceğiniz otelleri tercih etmeniz daha ekonomik olabilir.

5. Misafirhaneleri Sakın Unutmayın

Gideceğiniz bölgedeki misafirhaneleri araştırmanızda çok fayda var. Çünkü birçok kurumun misafirhanesi otellerden çok daha iyi fiyatlar verebilmektedir. Öğretmenevleri ve diğer kuruluşların misafirhaneleri daha ekonomik bir tatil için bakmanız seçeneklerden birisidir.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Kaynak / Alıntı Yapmak İsterseniz

Bu sayfadaki içeriği herhangi bir paylaşım platformunda ya da web sitenizde kullanmak isterseniz, lütfen bu sayfayı orijinal kaynak olarak belirtmek için aşağıdaki hazır kodu kullanın. Kopyalayın ve kaynak göstermek istediğiniz yere yapıştırın.

Bu Sayfanın Son Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2020

Merhaba meraklı ziyaretçimiz! Bir uzmanın cevap vermesini istediğiniz bir sorunuz mu var? Sorunuzu bize yorum yaparak sorabilirsiniz. Lütfen sorunuzu net bir şekilde açıklamayı unutmayın. Her soruya cevap veremeyiz, ancak elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Bir yorum yap

Bir Yorum Var

  1. Aydınlı Biri