Türkiye’nin En İyi Plajları

Türkiye , dünyanın dört bir yanından gelen kişilerin güneşli kıyılarından ve şaşırtıcı tesislerin keyfini çıkarmasını sağlayan Avrupa’nın başlıca tatil ülkelerinden biridir. Ancak Türkiye’nin tatil beldelerinden hangisinde en iyi plajlar var? Bununla birlikte, toplu taşıma araçlarını kullanarak veya kendi arabanızı kullanarak, kısa sürede Türkiye’nin en iyi plajlarından birine ulaşabilirsiniz.

Kabak Plajı

Bohem kalabalığın favorisi Kabak’ın doğal güzelliği, sadeliğin huzurunu takdir eden kalabalıkları cezbeder. Birçok aktivite bulabilirsiniz.

Kabak Koyu, Fethiye

Kelebekler Vadisi

350 metreye kadar yükselen dik kayalarla çevrili Kelebekler Vadisi, adını, bu doğal cenneti evlerini adlandıran 80’den fazla kelebek türünden alır. Kelebekler Vadisi Kuruluşu , denizin o kadar açık olduğunu göreceğiniz bu yaban hayatı koruma bölgesinde konaklama ve hizmet sağlayan tek kuruluştur.

Kelebekler Vadisi, Fethiye

Çıralı

Çıralı, Antalya’nın dışına arabayla yaklaşık 1 saat uzaklıkta, turist dolu şehir merkezinden uzakta. Burada, bütçeye uygun emeklilik, saman şemsiyeleri ile saçılmış güzel bir doğal plaj, yeryüzündeki cennet gibidir. Plajın sonunda, Likya antik kentinin kalıntıları olan Olympos’u dolaşabilirsiniz.

Çıralı, Antalya

Patara Plajı

Patara, 18 kilometrelik plajı ile Antalya’nın keşfetmek için son derece değerli bir başka doğal güzelliğidir. Yumuşak kumları ve sığ denizleri, yumurtalarını bırakmak için buraya gelen Caretta Caretta deniz kaplumbağaları da görmeniz gerekir.

Patara, Antalya

Kaputaş Plajı

Ana yoldan bir merdiven çıktıktan sonra, azur suları ve Kaputaş’ın altın kumlarından ilham alırsınız. Bu plaj büyük ölçüde dokunulmamıştır (yaz aylarında düzenlenen şezlong ve şemsiyeler hariç), bu nedenle kendi yiyecek ve içeceklerinizi getirdiğinizden emin olun.

Kaputaş, Kaş

Ovabükü

Datça ilçesindeki oldukça gizli bir kumsala sahip olan Ovabükü, yeşil zirvelerin, koyu mavi denizin ve uzun süre bekleyen altın kumun birbirine uyumlu bir şekilde bir araya geldiği dünyevi bir olay. Bölgeyi “cennet koyu” diye çağıran halk tarafından işletilen birkaç lokanta bulabilirsiniz.

Ovabükü, Datça

Kaynak:

http://www.plajim.com/antalyada-denize-girilecek-plajlar-antalya-plajlari/

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu makalemizi puanlamak ister misiniz? 1 Kişi bu makaleye puan verdi, 5 puan üzerinden ortalama puanı: 5,00. )
YORUM YAZ
BU KONUYA YAPILAN YORUMLAR

Henüz bu konuya yapılan yorum yok. İlk yorumu aşağıdan siz yapabilirsiniz.