Uçakta Neden Telefonla Konuşulmaz? Konuşursak Ne Olur?

Uçakta Neden Telefonla Konuşulmaz Konuşursak Ne Olur

Uçaklarda Telefon Kullanımı Tartışması

Havayolu endüstrisi sürekli değişen teknolojiye ayak uydurmaya çalıştıklarından, uçaklarda cep telefonu kullanımı tekrar tartışmalara başladı. Telefon yasağı uçuş görevlilerinin, cihazları uçuş sırasında uçak moduna geçirmesi için söyledikleri standart bir uygulamadır; ancak görevlilerin söyledikleri bu uyarılara uymazsak ne olur? Ne yazık ki, buna verebileceğiz hiçbir cevap net değil.

NOT: Bir uçakta çarpışmaya ya da düşmeye neden olan bir cep telefonu vakası hiç olmadı.

Eski Boeing mühendisi Kenny Kirchoff “Bir telefonun uçağı düşürebileceği kesin değil”  dedi . Bu açıklama ile bir telefonun uçağı kesin düşürür diye bir ifadenin doğru olmayacağını anlıyoruz. Ama uçak en ufak bir hatayı kaldıramayacak bir alettir. Uçakta ki en ufak hata uçağın düşmesine sebep olabilmektedir. Bu yüzden telefonların kokpitte bulunan bazı cihazların çalışmasına engel olabileceği savunulmaktadır.

Birçok havayolu bu konuda değerlendirmeyi yapmış ve AeroMobile ve On Air gibi yerleşik hücresel ağ şirketleri aracılığıyla uçak içi görüşmeler yapılmasına izin vermektedir.

 

Bu Tarifi Oyla
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: