Limon Kabuğunun Faydası Var mı?

Limon Kabuğunun Faydası Var mı

Limon Kabuğu Gerçeği

Organik yollarla tedavi eden uzmanlar limon kabuğunu limonun iç kısmandan daha yararlı olduğunu söylemektedirler.

Çoğu zaman limon dilimini çaya ilave ediyoruz ve çay içtikten sonrasında bu dilimi atıyoruz. Limonu kabuklu olarak tüketmekte fayda vardır. Limon kabuğunun şifalı özellikleri arasında:

  • Kemiklerin sağlığı için yararlıdır
  • Antioksidan bakımından varlıklı olan limon kabuğu, organizmayı gençleştirir
  • Vücudu toksik maddelerden temizler
  • Kanda kolesterol seviyesini düşürür
  • Kalbin sağlığı için yararlıdır
  • Sinir sistemine olumlu etki eder
  • Damarları kuvvetlendirir, kanı temizler
  • Cildin durumuna pozitif etki eder

Limon Kabuğunun Faydası Var mıSaptanmıştır ki, bu maddeler vücudu kanserden korur. Limondan fayda elde etmek istiyorsanız, limonu kabuklu şekilde yemenizi doğal ilaç uzmanları tavsiye ediyorlar.

Limon tek başına yukarıda yazan sorunlara bir ilaç değildir. Sadece faydası olduğu düşünülmektedir.

Limon Kabuğu

Limonlar sadece lezzetli tadı değil aynı zamanda sağlığınız, cildiniz ve saçınız için de çok faydalı bir meyvedir. Ancak, suyunu sıktıktan sonra limon kabuğunu atıyorsanız, bu durumu bir daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Limon kabuğunun limonun kendisinden 5 ila 10 kat daha fazla vitamin barındırdığını biliyor muydunuz?

Limon kabuğu, vücudunuza besin takviyesi veren kalsiyum, potasyum ve C Vitamini gibi vitamin, mineral ve lifleri içerir. Limon kabuğu ayrıca sağlıklı bir yaşam sürmemize yardımcı olan bazı sağlıklı enzimlere sahiptir. Yani limon kabuğunu atarak vücudunuza gelecek olan birçok faydalı şeylerden mahrum kalıyorsunuz.

Limon Kabuğunun Faydaları

Şimdi madde madde limon kabuğunun faydalarını sizler için inceleyelim:

1-Kanserle Mücadele

İnsanların neredeyse hiç bilmediği bir bilgiyi sizlere vereceğiz. Limon kabukları da kanserin önlenmesi ve tedavisinde kullanılır. Vücutta bulunan kanserli hücrelerle mücade yardımcı olan salvestrol Q40 ve limonen içerir.

2-Kemik Gelişimi

Limon kabukları kemik sağlığının iyileştirilmesine büyük destek olurlar. Kemik sağlığının korunmasına ve geliştirilmesine yardımcı olan yüksek miktarda kalsiyum ve C vitamini içerir. Limon kabuğu ayrıca osteoporoz, romatoid artrit gibi kemikle alakalı olan hastalıkların önlenmesinde de yardımcı olur.

3-Ağız Sağlığı

C vitamini eksikliği, dişlerde oluşan lekelenme, diş eti kanaması ve diş eti iltihabı gibi bazı sorunlara neden olabilir. Limon kabuğu sitrik asit bakımından zengindir ve bu da C vitamini eksikliğini önlemeye yardımcı olur. Limon bu şekilde ağzımızda c vitamini eksikliği ile oluşabilecek sorunlarla mücadele eder.

4-Kilo Verme

Limon kabuğu, kilo verirken size yardımcı olur. Vücuttaki kilo kaybının teşvik edilmesinden sorumlu olan Pektin adı verilen bir bileşen içerirler. Tabi ki de kilo vermeyi düşünüyorsanız doktor veya diyetisyen gözetiminde bunu yapmanızı tavsiye ederiz.

5-Cilt Sorunları

Limon kabukları, kırışıklıklar, sivilce ve koyu lekeler gibi cilt sorunlarının önlenmesinde ve bunlarla mücadelede yardımcı olur. Limonlar aynı zamanda cildi büyük ölçüde detoksifiye etme eğiliminde olan antioksidanlar bakımından zengindir. Cilt sorunları için limonu direk vücudunuza uygulamak doğru bir davranış olmayabilir. Doktor veya bir uzman yardımı ile bu işlemleri yapmalısınız.

6- Kolesterolü Düşürür

Limonlar ayrıca vücudumuzdaki kolesterol seviyelerini düşürmede yardımcı olur, bu da kalbimizin sağlığının korunmasına neden olur.

7-Bağışıklık ve Sindirim

İçinde diyet lifi bulunmasından dolayı, bağırsak hareketini düzenleyerek sağlıklı sindirime teşvik eder. C vitamini vücudun enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olarak enfeksiyonu vücudumuzdan atamaya yarar.

8-Zararlı Toksinlerle Mücadele

Vücudumuzda bulunan ve bizi zayıf kılan, aynı zamanda sert içeceklere ve diğer zararlı yiyeceklere olan bağımlılığı artıran zehirli toksinler vardır. Limon kabuğu, narenciye bioflavonoids içeriği nedeniyle vücudumuzda bulunan bu toksik elementlerin yok edilmesine yardımcı olur.

 

 

Bu Tarifi Oyla
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: