Ucuz Otel Arayanlara 5 Tavsiye

1. Araştırma Yapın

Otel fiyat karşılaştırması için şu anda internet mecrasında birçok site size gereken şehirde otellerin doluluk durumunu ve fiyatlarını verecektir. Fakat onlardan her şey hakkında tam bir bilgi beklemeyin. Durumu kendiniz kontrol edin. Örneğin, ücretsiz otopark, kahvaltı veya Wi-Fi, promosyon ve ikramiye fırsatlarını kovalayın. İlgilendiğiniz otelin doğrudan sitesine bakmanızda fayda var: Çünkü orada belirtilen fiyatlar diğer platformlardan daha düşük olabilir.

2. Fiyatta “Pazarlık Yapmayı İhmal Etmeyin”

Farzedelim ki gideceğiniz otel hakkında az çok bilginiz var ve karar verdiniz. Kesinlikle oteli aramanızı tavsiye ederiz. Çünkü genellikle görüşmelerin %80’inde otel fiyatlarından indirim alındığı görülmüştür. Özellikle oteller kalabalık bir sezonda değilse müşteri çekebilmek için daha çok indirim yapmaktadır.

3. Otellerden Daha Ucuz Yerler Bulabilirsiniz

Otel kalmak için tek yol değildir. Gideceğiniz yer hakkında bir araştırma yaparak oda, daire, veya ayrıca ev kiralayabilirsiniz. Bunlar gece geçirmek için süper ekonomik seçenektir. Gideceğiniz yerin kalitesini merak etmeyin. Çünkü artık apartların dairelerin ve kiralık evlerin fotoğraflarını telefon numaralarını ne gibi hizmetler içerdiğini internet sayfalarından veya bu gibi yerlere aracı sayfalardan bulabilirsiniz.

4. Merkez Çevreden Daha Pahalıdır

ucuz otelŞehrin merkezinde konut, bir kural olarak, daha pahalıdır. Merkezde değil, ondan bir iki durak kenarda otel seçerseniz tasarruf edersiniz. Öyle ki, şehir merkezinde ki bir otelde gecelemek şehir dışında bir otelde gecelemekten neredeyse 2 kat daha fazla fiyat ödemenize sebep olabilmektedir. Bu durumu değerlendirip merkezin dışındaki ama işlerinizi rahatça halledebileceğiniz otelleri tercih etmeniz daha ekonomik olabilir.

5. Misafirhaneleri Sakın Unutmayın

Gideceğiniz bölgedeki misafirhaneleri araştırmanızda çok fayda var. Çünkü birçok kurumun misafirhanesi otellerden çok daha iyi fiyatlar verebilmektedir. Öğretmenevleri ve diğer kuruluşların misafirhaneleri daha ekonomik bir tatil için bakmanız seçeneklerden birisidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı puanlamak ister misiniz? Yıldıza tıklayarak bu yazıya puan verebilirsin.)
YORUM YAZ
BU KONUYA YAPILAN YORUMLAR

Henüz bu konuya yapılan yorum yok. İlk yorumu aşağıdan siz yapabilirsiniz.