Tanzanya’da Rusça Konuşan Kabile Bulundu (En İlginç Bilgiler)

Tanzanya Gezisi En İlginç Keşiflerden Biri Oldu

Tanzanya’daki gezilerde uluslararası bir yolculuk sırasında Rus araştırmacılar Rusça konuşan kabileye rastladılar. Hemde bu kabile akıcı bir şekilde Rusça konuşuyorlardı. Araştırmacıların verilerine göre, kabile üyeleri topraklarına gelenlere karşı çok gaddar bir tutuma sahipler. Öte yandan araştırmacılar bu kabilenin 19’uncu yüzyıla ait Rus dilini konuştuklarını da dile getirdi. Onların Rusya üzerinden Tanzanya’ya nasıl gelip burada bir hayat kurdukları hala bir soru işareti. Uzmanlar bu kabilenin Rusya’dan 19. yüzyılda bir göç sonucu oluştuğunu düşünmektedirler. Yabancılara karşı iyi davranmayan kabile üyelerinin sayısı yaklaşık 15 yıl önce 1000 kişiyken en son alınabilen 2011 verilerine göre 72 kişiye kadar azalmıştır. Kabilede bu nüfus azalmasının sebebi uzmanlar tarafından birbirlerini yedikleri şeklinde tahmin edilmektedir. Ruça ve Rusya hakkında bazı bilgileri almak isterseniz “Dünyanın en büyük ülkesi” ve “Rusya’daki En Büyük 10 Şehir” makalelerimize bakabilirsiniz.

İşte Rusçayı ana dili gibi konuşan o kabile:

tanzanyada rusca konusan insanlar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu makalemizi puanlamak ister misiniz? 1 Kişi bu makaleye puan verdi, 5 puan üzerinden ortalama puanı: 5,00. )
YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Hakann dedi ki:

  Çok ilginç bir bilgi. Çok teşekkür ederim hayatımda ilk defa böyle ilginç bir bilgiyi öğrenmiş oldum

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey,

   Sitemizde daha birçok ilginç bilgiyi bulabilirsiniz. Örnek olarak dünyanın en eski aynası konumuza da bakabilirsiniz: http://www.enkucuk.com/dunyanin-en-eski-aynasi-yaklasik-7-000-yillik/

   Saygılamızla

   EnKucuk.com Ekibi