Süper Sevgili Olmanız için Basit Kurallar…

Tüm insanların arkadaşa ihtiyacı var. Ancak derin ve sadık bir arkadaş bulabilmek zor olabilir. İlişkinin nasıl ilerlemesi gerektiği konusunda beklentileriniz var, bu yüzden de bu beklentileri her zaman bize istediğimizi vermiyor. İşte bazen arkadaşlıklar aşka dönüşür…Size bazı basit kurallar vermek istiyoruz. Bu kurallar arkadaşınızda olsa sevgilinizde olsa dikkat etmeniz gereken temel kurallardan bazılarıdı. Daha önce yazmış olduğumuz sevgilimle kaç gün oldu ve sevgilinizden beklentileriniz nelerdir konumuza da bakmanızı tavsiye ederiz.

Birbinizi yakın hissettiğiniz kişilerle tutarlı bir arkadaşlığınızın olabilmesi için bazı kurallar:

 1. Birbiriniz daha iyi tanımak istiyorsanız, birlikte birebir takılın. Onun sözlerine, beden diline ve ses tonuna dikkat etmek zorundayız. Artı, bire bir, daha anlamlı konular hakkında konuşmak daha kolaydır. Grup sohbeti, güncel olaylar, espriler ve bire birde konuştuğunuz kadar etkili olmayacaktır.
 2. Aynı şekilde, eğer ikimizin birlikte takılacağını söylüyorsanız, başkalarını asla davet etmeyin. Bu durum herkes için can sıkıcı olabilir. Böyle kararları ortak almak gayet iyi bir fikir.
 3. Havadan sudan konuşmak yerine bazen net ve ciddi sorular da sormalısınız. Nasılsın gerçekten ? Ne var gerçekten aklında? Bu soruları sorarak onunla iyi bir iletişim kurmak istediğini gösterirsiniz. Tabi sıkboğaz yapmadan bu soruları sorun…
 4. Bazen kendimizi açabilmek için cesaretlendirmeliyiz. Tabi sadece kendimizi değil karşı tarafıda cesaretlendirmeliyiz. Bugün çok iyi görünmüyorsunuz. Aklında konuşmak isteyeceğiniz bir şey var mı? diyerek onu cesaretlendirebilirsiniz.
 5. Hayallerine saygı duymalısın. Herkes hayal kurabilir. Hatta bazen o hayallere dalıp gidebiliriz. İyi bir arkadaşlığın ve sevgili olmanın temelinde kesinlikle onun bu hayallerine saygı duymamız gerekmektedir.
 6. Sessizlik düşünmek demektir. Eğer susuyorsa karşınızda o bir şeyler düşünüyor demektir. Ona vakit tanıyın acele etmeyin.
 7. Konuşmayıda ihmal etmeyin… Bazen sessizlik olabilir. Bu durum karşıdakinin düşündüğünü gösterebilir ama bizler konuşmayı seven canlılarız. Bunun için uzun süre sessizlik yerine konuşmayı tercih edebilirsiniz.
 8. Her aradığında telefona bakmayabilir. Bu, sizi düşünmediği anlamına gelmiyor. Herkesin müsait olmadığı bir an vardır. Buna saygı duymalısınız ve aceleci olmamalısınız.
 9. Çat kapı evine gitmeyin. Ev herkesin özel bir alanıdır. Onun evine çatkapı giderek sıkboğaz etmeyin.
 10. Eğer mesajınıza hemen cevap vermiyorsa, senden nefret ettiğini düşünmeyin. Cevap vermeden önce düşünmek isteyebilir. Veya içe dönük modda olabilir.
 11. Yalnız kalmak istediği zaman ona saygı duyun. Çünkü herkes bazen yalnız kalmak isteyebilir.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı puanlamak ister misiniz? Yıldıza tıklayarak bu yazıya puan verebilirsin.)
YORUM YAZ
BU KONUYA YAPILAN YORUMLAR

Henüz bu konuya yapılan yorum yok. İlk yorumu aşağıdan siz yapabilirsiniz.