Google Glass Dünya Çapında Kaç Tane Satıldı?

Geçen yüzyılda yapılan yeni buluşlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Özellikle son elli yılda teknolojinin hızlı gelişimi hakkındaki düşünceleriniz neler? Gelecekte teknolojinin gelişimi ile ilgili daha neler olacak?

Bildiğimiz kadarıyla, teknoloji alanında çok fazla gelişme var ve bu gelişmeler halkın yaşamını fazla etkiliyor. Teknoloji alanında yapılan yeni icatlar sonrasında insanların hayatları harika bir şekilde değişti. Bugün, Google’ın Google Glass cihazıyla ilgili kısa bir analiz yapacağız. Son yıllarda popüler olan buluşlara baktığımızda Google Glass’ın en çok kullanılanlardan bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi, Google Glass’ın geçmişi ve bazı özelliklerini bir arada görelim.

kac tane google gozluk satildi

Google Glass’ın Özellikleri

Zaten söylediğimiz gibi, Google Glass, piyasada en çok kullanılan ve en popüler cihazlardan biridir. Google Glass’ı bu kadar popüler bir cihaz yapan şey nedir? Hep birlikte Google Glass’ın bazı özelliklerine göz atalım.

Google Glass, üzerinde elektronik gözlük bulunan bir cihazdır ve Google Glass’ın bir bilgisayarın özelliğine sahip olduğunu söylemek mümkündür. İnsanlar kişisel bilgisayarları olarak Google Glass’ı kullanabilir. Google Glass cihazı bu yüzden kullanışlı bir cihazdır. Ve insanlar yaptıklarını kişisel bilgisayarlarıyla yapabilirler. Google Glass’ın diğer bir özelliği, kullanıcıların cihazı sesiyle kontrol edebilmesidir. İnsanlar internete cihazla erişebilirken, diğer taraftan insanlara yüksek çözünürlüklü kamera ile fotoğraf ve video çekme imkanı verir. Google Glass yazılım uygulamasına baktığımızda cihazın Android 4.4 yazılımını kullandığını görebiliriz ve gelecekte yazılım endüstrisinin geliştirilmesiyle birlikte bu cihazda yeni yazılımlar kullanılacaktır.

Kaç Google Glass Satıldı?

Google Glass cihazının satış istatistiklerine baktığımızda, farklı web siteleri tarafından yapılan araştırmalara göre şu ana kadar yaklaşık 40.000 Google Glass’ın satıldığı görülüyor ve popülerlik nedeniyle cihazın satışlarının sayısı yakın gelecekte artacaktır. Yeni bağımlılıklar ve yeni özellikler cihaza eklenecek veya cihazın yeni versiyonları piyasaya verilecekse, elbette firmanın gelirleri gelecekte artacaktır.

Kullanıcılar olarak, Google Glass’ın yeni sürümlerini ve özelliklerini bekliyoruz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı puanlamak ister misiniz? Yıldıza tıklayarak bu yazıya puan verebilirsin.)
YORUM YAZ
BU KONUYA YAPILAN YORUMLAR

Henüz bu konuya yapılan yorum yok. İlk yorumu aşağıdan siz yapabilirsiniz.