Filmi Çekilmesi Gereken En İyi 10 Video Oyun

Birçoğumuzun oynayıpta etkilendiği oyunların hikayesi bizi sanki bir filmin içini sokar. O anda keşke bu oyunun filmide olsa dediğiniz olmuştur. İşte sizler için ilk on sırayı oluşturduk.

10.The Last of Us

The-Last-of-Us filmi

The Last of Us, karakter odaklı hikayesi, atmosferik çevre ve sezgisel oyun alanında övülen eleştirmenlerce beğenilen bir macera korku oyunudur. Nüfusun birçoğunun öldürüldüğü ya da ölümcül virüs ile farklı bir şekle dönüştüğünü bu oyunda göreceksiniz. Oyunda iki kahramanın Ellie ve Joel arasındaki baba-kız ilişkisi de ayrıca etkileyicidir. Oyunun filmi duyuruldu ama ne zaman çıkacağı belli değil. 2016 yılında yapılan açıklamaya göre film durgun bir süreçte dendi. Bu uzun sürebileceği ya da hiç çıkmayabileceği anlamına gelebilir.

9. Half-Life

Half-Life, bir film olarak mükemmel olacaktır. Half-Life oyununda deneysel olarak ortaya çıkmış bazı böcekleden, bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz silahlara kadar birçok farklı şey gözümüze çarpar. Bir gün bu oyununda filminin çıkması beklenmektedir.

8.Bioshock

Bioshock, gerçekten benzersiz bir bilimkurgu korku filmi yapmak için tüm unsurlara sahiptir. Oyunun hikayesi, Atlantik Okyanusu’nun ortasında çökmekte olan ve kendini Rapture’un garip ‘cennetinde’ bulan bir pilotun peşinden gidiyor. Sualtı gizli bir şehirden beklendiği gibi, hiçbir şey olağanüstü gibi görünmüyor ve sınıf savaşıyla parçalanan ve genetik modifikasyonun yanlış gittiği bir devrim sonrası Rapture’da gerçekleşen hikaye devam ediyor. İlginç ve güzel olan oyunun filmininde çıkması dileklerimizle…

7.God of War

Yeni Yunan mitolojik filmleri, çok hayal kırıklığına uğradı (Herkül, Titanların öfkesi, vb.). Bu nedenle bu mitolojik oyunun filme çıkması şu anda beklenmiyor ama oyunun hikayesi bir filmi hakediyor.

6. Minecraft

Bu oyun hemen hemen her konsolda ve cihazda çalışabilen en popüler oyunlardan biridir ve bol bol hayal gücünüzü kullanmanız gerekir. Bu oyununda filminin çıkması ilginç olurdu.

5. Halo

Popülerliği ve maddi başarısı göz önüne alındığında, Halo’nun ekrana henüz yolculuk etmediği şaşırtıcı görünüyor.

4.Dead Space

Bilim kurgu serisi, herhangi bir video oyununda bulunan en atmosferik ve sinir bozucu korku duygusunu sunar. Bu duyguları neden bir filmde yaşamayalım?

3.Mass Effect

Kesinlikle filmi çekilmesi gereken video oyunlarından bir tanesi daha…

2. Grim Fandango

Çok eski olan bu oyun akıllı hikaye anlatımı, komik diyalog, yaratıcı ortamlar ve unutulmaz karakterler nedeniyle filme aktarılması gereken bir oyun diye düşünüyoruz.

1.Borderlands

Borderlands oyununun bir filmini hazırlamak kolay olmayacak ama filmi çıkarılsa birçok izleycinin ilgisini çekebilirdi.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı puanlamak ister misiniz? Yıldıza tıklayarak bu yazıya puan verebilirsin.)
YORUM YAZ
BU KONUYA YAPILAN YORUMLAR

Henüz bu konuya yapılan yorum yok. İlk yorumu aşağıdan siz yapabilirsiniz.