Evi Negatif Enerjiden Temizlemek İster misiniz?

Tartışma, ölüm, hastalık vb. durumlar evde negatif enerji yaratır. Negatif enerjiyi, yani evde oluşmuş olumsuz havayı ortadan kaldırmanın çeşitli yolları vardır. Bu yolları sizinle paylaşalım:

Temizlik

Dağınıklık ve kir, negatif enerjileri eve çekmektedir. Evi temizlemekle otomatik olarak negatif enerjiyi de ortadan kaldırmış olursunuz. Tertipli olarak banyo ve mutfak dahil, tüm odaların köşe açılarına kadar iyice temizleyin. Mutfakta özellikle geceleri kirli tabak bulundurmayın. Eşyaları hep olması gerektikleri yere koyun. İhtiyacınız olmayan eski eşyaları atın veya ortadan kaldırın.

Tütsü Yakmak

Tütsü evi negatif enerjiden temizlemenin en eski yöntemlerinden biridir. Evde ki negatif enerjiyi göndermek için en çok kullanılan bitkilerden birisi ise ada çayıdır. Ada çayı tütsüsü her yerde bulunmayan bir ürün olsada yaktığınız zaman evde refah bir ortam oluşturur. Ada çayının bununla beraber sakinleştirici etkisi de var. O, sinirleri gevşetip zihni güçlendiriyor. Ada çayına alternatif olarak lavanta, mum veya başka güzel kokulu bitkiler de kullanabilirsiniz. Tütsü dumanın her tarafa yayılması için evin içinde gezdirin.

Mobilyaların Üzerinde Birkaç Değişiklik

Bazen mobilyaların yerlerini değiştirmek de evindeki kötü enerjinin azalmasına yardımcı olur. Mobilyaları yerleştirirken odanın mümkün olduğunca geniş görünmesine çalışın. Eğer sonuç sizi tatmin etmiyorsa, demek ki, düzgün yerleştirmemişsiniz demektir. Zihinize en uygun ve en geniş mobilya düzenini keşfetmeniz gerekiyor. Kullanmadığınız eşyaları evde bırakmayın. Güneş ışığı ve temiz hava negatif enerjiyi evden derhal temizler. Negatif enerjiyi yok etmek için sabahleyin uykudan kalkar kalkmaz perde, pencere ve kapıları açıp aydınlıknın ve temiz havanın içeri girmesine izin verin. Sadece, odanızın ve vücudunuzun değil, çamaşırlarınızın da güneşe ihtiyacı var. Kıyafetleri mümkün olduğunca güneş ışığında kurutun.

Deniz tuzu

Birkaç kaşık deniz tuzunu bir bardak sıcak su ile karıştırıp tuzun eriyip, su ile çözülmesini bekleyin. Karışımı bir sprey şişesine dökerek evin çeşitli köşelerine sıkın. Temiz ve yüksek ses evi negatif enerjiden temizlemenin en etkili yöntemidir. Gök gürültüsü de pozitif enerji yayılmasının bir yöntemidir. Evinizin çeşitli bölgelerinde, raflarda,  aklınıza gelen her yerde alkış tutabilirsiniz.

Uçucu Yağlar

Uçucu yağlar keskin koku negatif enerjiyi derhal yok eder. Aynı zamanda evden uzun süre hoş, ferah kokular gelecektir. Limon, portakal, lavanta, adaçayı, nane ve gül gibi farklı esansiyel yağlarından yararlanın. Küçük sprey şişesini su ile doldurun. 15-30 damla herhangi eter yağı ekleyin. Onu evin her köşesine, özellikle pencere ve kapılara sıkın.

Bazı Bitkiler

Bazı bitkiler olumsuz enerjiyi ortadan kaldırmakta çok etkilidir. Bambu, ay otu, adaçayı, reyhani, orkide, aloe vera, biberiye, yasemin vb. Bitkiler evde olumlu bir hava oluşturur.

Taşlar

Kristallerin yaydığı yüksek titreşim negatif enerjiyi yok etmeye yardımcı olur. Onlar çevremizdeki insanoğluın neden olduğu olumsuz duygu ve düşüncelerle savaşır. Kirli enerjiye yok eden bazı taşlar: çakmak taşı, kuvars, siyah oniks, ametist, siyah obsidiyen, kehribar vb taşlarını örnek olarak verebiliriz. Özellikle ametist taşından son dönemlerde yatak üretilmeye başlanmıştır. Taşların kendi işlevini iyi yerine getirebilmesi için onları haftada bir defa temizlemek gerekir.

Safran

Tibet geleneğine göre, negatif enerjiler safranın keskin kokusunu sevmiyor. Dolayısıyla safran kötü enerjiyi evden uzaklaştırman en rahat ve kolay yoludur. Güneş doğarken evinizin girişine bir miktar safran serpin. Böylece, evinize pozitif yönde enerjiyi toplayın.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Kaynak / Alıntı Yapmak İsterseniz

Bu sayfadaki içeriği herhangi bir paylaşım platformunda ya da web sitenizde kullanmak isterseniz, lütfen bu sayfayı orijinal kaynak olarak belirtmek için aşağıdaki hazır kodu kullanın. Kopyalayın ve kaynak göstermek istediğiniz yere yapıştırın.

Bu Sayfanın Son Güncelleme Tarihi: 5 Ekim 2017

Merhaba meraklı ziyaretçimiz! Bir uzmanın cevap vermesini istediğiniz bir sorunuz mu var? Sorunuzu bize yorum yaparak sorabilirsiniz. Lütfen sorunuzu net bir şekilde açıklamayı unutmayın. Her soruya cevap veremeyiz, ancak elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Bir yorum yap