En Küçük Köpeği Tanıyalım

Dünyanın En Küçük Köpeği

Dünyanın en küçük köpeğinden bahsetmeden önce birçok site ve platformda farklı farklı köpek türlerinin Dünya’nın en küçük köpeği olduğu sizlere yansıtılmaktadır. Bunun için özellikle video sitelerinde bahsedilen birçok köpek küçüktür ama dünyanın en küçük köpeği değildir. Bunun için sizlere en doğru kriter olan Guinness Rekorlar Kitabını baz aldık. Çünkü basit bir köpek bile ilk doğduğunda küçücük olabilmektedir. Bunun videosunu çekip dünyanın en küçük köpeği demek doğru değildir. Bu yazımızda bazı kriterlere göre seçim yapacağız. En büyük kriterimiz Guinness’in de kriteri olan bir köpeğin en küçük seçilebilmesi için yetişkin olması kriteridir.

En küçük köpeğe bakmadan Dünyanın en büyük köpeğini merak edenler için diğer yazımıza bakmanız tavsiye edilir.

Dünyanın En Küçük Köpeği

Dünyanın en küçük köpeği 9,65 cm olan Milly’dir. Sahibinin Milly ismini verdiği bu köpeğin türü Çivava’dır. Çivavalar dünyanın en küçük köpek ırklarından biridir. Milly dişi bir köpektir. 2011 yılında doğan Milly’nin tür olarak yaklaşık 10-18 yıl yaşadığını biliyoruz. Bu yüzden uzun süre bu rekorun başka bir köpek tarafından kırılması zor gözüküyor. Çünkü türüne özgü boyutuna ulaştığına ve bundan sonra boyunun uzamayacağı açıklanmıştır. Önceki rekor 10.16 cm ile Boo Boo isimli köpekteydi. Milli Porto Riko’da yaşamaktadır.

İşte Milly’nin fotoğrafları:


Milly’nin bir ayakkabıyla kıyaslandığını gördük. Topuklu bir ayakkabıyla aynı boydasın Milly.

en küçük büyümeyen köpek cinsleri


Sahibi Milly’nin küçük olmasının bazı dezavantajları olduğunu söylemektedir. Mesela Milly ile gezerken bazen Milly’nin otların arasında kaybolduğunu söylemektedir.

en küçük köpek


en küçük köpek resmi


Milly’nin bu halini görüp ona hayran kalmamak elde değil. Sahibi de Milly ile oldukça eğlenmektedir. Milly sahibini de ünlü yapmıştır. Sahibi en küçük köpek olan Milly ile beraber birçok televizyon programına katılmıştır. Bunun yanında Çivava türü ülkemizde de son zamanlarda ilgi gören bir köpek türüdür. Çivava sevgi dolu, koşmayı, oynamayı seven bir köpek türüdür. Bu durumda sizinde ona sevgi göstermenizi bekler.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu makalemizi puanlamak ister misiniz? 2 Kişi bu makaleye puan verdi, 5 puan üzerinden ortalama puanı: 5,00. )
BU KONUYA YAPILAN YORUMLAR

Henüz bu konuya yapılan yorum yok. İlk yorumu aşağıdan siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ