En Küçük Çanak Anten

Bu yazımızda en küçük antenden bahsedeceğiz. Çanak antenler artık hepimizin hayatına girmiş her evin çatısında bulunan bir icattır. Televizyon izleme ihtiyacımızı yıllar önce eski tip antenlerle sağlardık. Gelişen ve değişen teknoloji bizlere çanak antenleri ve bunlara bağlı binlerce kanalı sunmaktadır. Ayrıca çok mükemmel görüntü kalitesi ile de eski tip antenleri unutmamız daha kolay olmuştur. Şimdi anten görevi gören bu mükemmel icadı sizlere anlatalım…

En Küçük Anten

Boyu: 11 cm

Genişlik: 6,5 cm

Kalınlık: 6 mm

Ağırlık: 80 gram

Özellik: Elektriksiz 70 kanal sinyali alabiliyor.

Şimdi gelelim telefon boyutlarındaki bu antenin hikayesine…Meksika Morelos Üniversitesinde bulunan uzmanlar diğerlerine göre belirgin farkları olan bir anten icat ettiler. Birçok testi başarıyla geçebilen bu antenin en belirgin özelliği şüphesiz boyutu. Fotoğrafta gördüğünüz gibi bir telefon kadar olan anten 70 kanalın sinyalini alabiliyor. Ayrıca 28 kanal hafızası olan bu anten şüphesiz ki gelişime muhtaçtır. Üniversite çalışanları da en küçük antenin gelişimi için ellerinden geleni yapacaklarını belirtiyorlar.

Rakiplerinden Belirgin Farkları

En küçük anten diyebileceğimiz boyutlar daha önce yaklaşık olarak 30 cm-30 cm’ydi. Bu anten şüphesiz rakiplerinden çok daha küçük boyutlara sahiptir. Bu üretilen antenin seri üretime geçmesi ve tüm dünya da kullanılması için gereken adımlar üniversite çalışanları tarafından atılmış görünüyor. Bu antenin diğer antenlerden en büyük farkı ise elektriğe ihtiyaç duymamasıdır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu makalemizi puanlamak ister misiniz? 1 Kişi bu makaleye puan verdi, 5 puan üzerinden ortalama puanı: 5,00. )
YORUM YAZ
BU KONUYA YAPILAN YORUMLAR

Henüz bu konuya yapılan yorum yok. İlk yorumu aşağıdan siz yapabilirsiniz.