1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz? 1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. )

En Küçük Adam

En Küçük Adam

En Küçük Adam

Kısa boyluluk yani diğer adıyla cücelik tüm insanların başına gelmesinden korktuğu bir durumdur. Kesinlikle Dünya tarihinde milyonlarca insan kısa boyundan şikayet etmiştir. Kısa boyluluk bazen kemik hastalıkları yoluyla ortaya çıkabiliyor. Bunun yanın cücelik diyebileceğimiz olaya insanları sürükleyen yaklaşık 2.000 (İki bin) hastalık mevcuttur. Bu hastalıklarda büyümeyi sağlayan hormonların eksikliği de vardır. Tabi bazı hastalık durumları da maalesef açıklanamamaktadır. Bu yazımızda en küçük adamı anlatacağız. Dünyanın en küçük adamı Chandra Bahadur Dangi…

Dangi Guinness Rekorlar Kitabı sayesinde tüm dünya tarafından tanınmaktadır. Guinness rekorlar kitabı bu boyutlarda birinin olduğu haberini alınca Nepal asıllı Chandra Bahadur Dangi bulup üzerinde ölçümler yaptılar.  Bu ölçümler sonuna Kasım 1939 doğumlu Dangi Dünyanın en kısa adamı unvanını eline almış oldu.

Boyu tam olarak 54,6 cm’dir. Yani boyu o kadar kısa ki resmine baktığınız zaman sizde çok şaşıracaksınız.

en kucuk adamin boyu

Dünyanın En Küçük Adamı Öldü

Chandra Bahadur Dangi Guinness ekipleri tarafından incelemeye alındığında kapsamlı birde sağlık muayenesinden geçtiği bilinmektedir. Çünkü bu boyuttaki birinin iç organları acaba ne boyuttaydı. Yapılan kontroller sonucunda Chandra Bahadur Dangi’nin gayet sağlıklı olduğu görülmüştür. 75 yaşına kadar yaşayan Dangi 2015 yılında vefat etmiştir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ