Dünyanın En Küçük Adamı?

En Küçük Adam

Kısa boyluluk yani diğer adıyla cücelik tüm insanların başına gelmesinden korktuğu bir durumdur. Kesinlikle Dünya tarihinde milyonlarca insan kısa boyundan şikayet etmiştir. Kısa boyluluk bazen kemik hastalıkları yoluyla ortaya çıkabiliyor. Bunun yanın cücelik diyebileceğimiz olaya insanları sürükleyen yaklaşık 2.000 (İki bin) hastalık mevcuttur. Bu hastalıklarda büyümeyi sağlayan hormonların eksikliği de vardır. Tabi bazı hastalık durumları da maalesef açıklanamamaktadır. Bu yazımızda en küçük adamı anlatacağız. Dünyanın en küçük adamı Chandra Bahadur Dangi…

Dangi hakkında bilgilere devam etmeden önce Dünyanın en uzun adamını merak ediyor musunuz? Sizler için hazırladığımız mükemmel yazımıza bakabilirsiniz.

Dangi Guinness Rekorlar Kitabı sayesinde tüm dünya tarafından tanınmaktadır. Guinness rekorlar kitabı bu boyutlarda birinin olduğu haberini alınca Nepal asıllı Chandra Bahadur Dangi bulup üzerinde ölçümler yaptılar.  Bu ölçümler sonuna Kasım 1939 doğumlu Dangi Dünyanın en kısa adamı unvanını eline almış oldu.

Boyu tam olarak 54,6 cm’dir. Yani boyu o kadar kısa ki resmine baktığınız zaman sizde çok şaşıracaksınız.

en kucuk adamin boyu

Dünyanın En Küçük Adamı Öldü

Chandra Bahadur Dangi Guinness ekipleri tarafından incelemeye alındığında kapsamlı birde sağlık muayenesinden geçtiği bilinmektedir. Çünkü bu boyuttaki birinin iç organları acaba ne boyuttaydı. Yapılan kontroller sonucunda Chandra Bahadur Dangi’nin gayet sağlıklı olduğu görülmüştür. 75 yaşına kadar yaşayan Dangi 2015 yılında vefat etmiştir.

 

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu makalemizi puanlamak ister misiniz? 1 Kişi bu makaleye puan verdi, 5 puan üzerinden ortalama puanı: 5,00. )
YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. kel aynak dedi ki:

    uğraşacak başka iş bulamadınız mı birader

  2. Ayşemm dedi ki:

    Adam gerçekten çok çok küçük. Yani çarşıda dolmuşa bile zor binecek boyutta. Allah yardımcısı olsun