En Büyük Tavşan

Dünyanın En Büyük Tavşanı

2015 yılında dünyanın en büyük tavşanı ödülünü alan Darius isimli bir tavşan olmuştur. Darius’un yaklaşık 1.3 metre boyunda olduğu ve ağırlığının da tam 22.3 kilo olduğu biliniyor. En büyük tavşan ödülünü alan bu tavşan ırkı merak ediliyor. Irkı Gümüş veya Argente olarak tahmin edilen bu tavşan boyutlarıyla ve ağırlığıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Dünyanın en büyük tavşanı ünvanına boyu ve kilosuyla ulaşan Darius’un en büyük rakibi ise yavrusudur. Yavrusunun kendisinden daha büyük olacağı düşünülüyor. En büyük tavşan genellikle Gümüş ırkından çıkıyor. Son zamanlarda oldukça ilgi toplayan bu ırk doğada veya tamamen doğal koşullarda beslenmeyle bu boyutlara sahip olabiliyor.

 En Büyük Tavşan Irkının Özellikleri

Gümüş veya Argente tavşan ırkı oldukça büyüyebilen bir ırktır. Bu ırkın dört farklı rengi ve renklerine göre de özellikleri farklılaşabiliyor. Argente ırkı siyah, kahverengi, şampanya ve mavi renklerden oluşuyor. Farklı renklere sahip olan türlerinin en büyüğü genellikle şampanya renkli olan tavşanlar oluyor. Şampanya renkli tavşanlar mavi, siyah ve kahverengi olan tavşanlara göre daha fazla büyüyor. Aynı ırka sahip olmalarına rağmen şampanya renkli olanların özel bir ırk olduğu da düşünülüyor. Gümüş, Argente ırkı geçmiş zamanlarda tüyü ve postu için beslendiği biliniyor. Geçmiş zamanlarda çiftliklerle tüyü amaçlı beslenen bu ırk son yıllarda oldukça revaçta. Irkın özellikleri renkleri ile alakalı olarak çok çeşitlilik gösteriyor ve bu çeşitlilik büyüme oranlarını da oldukça etkiliyor. En büyük tavşan cinsi olarak bilinen bu ırk oldukça uzun süre hayatını sürdürebiliyor.

 En Büyük Tavşan Çeşitleri ve Bakımı

Argente cinsi tavşanların büyük boyutlara ulaşabilmek için özel bir beslenmeye sahip olmalıdır. Bu özel bakım için oldukça masraflı olan gümüş ırkı, yılda ortalama iki bin havuç ve bin elma tüketebiliyor. Bunların yanı sıra özel belli vitaminlere sahip tavşan mamalarıyla da besleniyor. Bu ırk bakıldığı takdirde bir köpek boyunu geçebiliyor. Bilinen en büyük tavşan olarak yaşamını sürdürmeye devam ediyor. Bu ırkın başka bir özelliği ise dünyada bilinen en büyük tavşan ailesine sahip olmasıdır. İyi bakım yapıldığında üreme ve büyüme faaliyetlerini hızlı olarak gerçekleştirebiliyor.

En Büyük Tavşan Darius’un Fotoğrafı

En büyük tavşan, dünyanın en büyük tavşanı, en büyük tavşan hangisidir? En büyük tavşan ırkı, en büyük tavşan ırkının özellikleri...

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu makalemizi puanlamak ister misiniz? 1 Kişi bu makaleye puan verdi, 5 puan üzerinden ortalama puanı: 5,00. )
YORUM YAZ
BU KONUYA YAPILAN YORUMLAR

Henüz bu konuya yapılan yorum yok. İlk yorumu aşağıdan siz yapabilirsiniz.