Ebola’dan Bugüne Kadar Kaç Kişi Öldü?

Hastalıktan Sağlığa

Halkın sağlığı hakkında ne düşünüyorsun? Halkın sağlığı ne derece önemlidir? Her gün ortaya çıkan dünyanın hastalıklarından korunmak için insanlar için ne yapılabilir? Bildiğimiz kadarıyla tüm dünyada ortaya çıkan birçok yeni hastalık var ve dünyanın tarihine baktığımızda birçok farklı hastalığın var olduğunu ve bunların tedavi edildiğini ve gelecekte yeni hastalıkların olacağı kolayca söylenebilir. Bu süreç tarihten devam ediyor ve gelecekte de devam edilecek.

Ebola

Bugün dünyaya baktığımızda Ebola adlı bir hastalık olduğunu görebiliriz ve günümüzde bu hastalık tüm dünyadaki en tehlikeli hastalardan biridir. Bütün dünyaya baktığımızda, her gün Ebola’dan ölen birçok insan olduğunu görürüz. Bugün Ebola hastalığı hakkında kısa bir bilgi edineceğiz ama daha önce Ebola hakkında bazı özel bilgiler vereceğiz. Ebola tarihine, olaylarına bakalım ve Ebola virüsünü inceleyelim:

Ebola'dan Bugüne Kadar Kaç Kişi Öldü?

Ebola Hastalığı

Ebola virüsünün çok tehlikeli olduğu söylenebilir. Ebola virüsü, Dünya Sağlık Örgütü tarafından 4. Risk Grubu olarak kabul edilmektedir. Günümüzde tüm dünyada bu hastalığa yakalanmış birçok insan vardır ve insanlar için tüm dünyada bir panik olduğunu kolayca söyleyebiliriz.

Bugün dünyanın dört bir yanındaki en tehlikeli virüslerden biridir ve yüksek ateşe neden olabilir ve gerekli önlem alınmazsa sürecin sonunda insanların ölmesine neden olabilir. Bugün dünyanın farklı ülkelerinde bazı şehirlerin farklı havaalanlarında birçok farklı önlem alınmakta ve özellikle Ebola riski altında olan dünyanın farklı ülkelerinden gelen yolcuların kontrolü yapılmaktadır. Şu anda uzmanlar tarafından yapılan istatistiklere ve araştırmalara baktığımızda şimdiye kadar Ebola’dan 11.315 kişi öldü.  (13 Ocak 2016)

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı puanlamak ister misiniz? Yıldıza tıklayarak bu yazıya puan verebilirsin.)
YORUM YAZ
BU KONUYA YAPILAN YORUMLAR

Henüz bu konuya yapılan yorum yok. İlk yorumu aşağıdan siz yapabilirsiniz.