Dünyanın En Küçük Evi

Enler Dünyasında En Küçük Ev

Dünya üzerinde her şeyin bir en olanı bulunmaktadır. Tüm insanların ortak hayali geniş, ferah, bahçesi ve balkonu olan bir evde oturmaktır. Ancak modern hayat ile birlikte daha küçük mekânlar ortaya çıkmıştır. Yeni yapılan projeler 1+0, 1+1 gibi daireleri kapsamaktadır. Minimal bir hayat tercih etmeye başlayan insanlar evlerini de küçültebildiği kadar küçük hale getirmiştir. Peki, günümüzdeki en küçük ev hangisidir, ne kadar küçüktür, fiyatı ne kadardır. Bu yazımızda en küçük ev ile ilgili bilmek istediğiniz her bilgiyi aktaracağız

Dünyanın En Küçük Evi

Büyük Britanya’nın (İngiltere) başkenti olan Londra dünyanın en küçük evine ev sahipliği yapmaktadır. Londra’nın kuzeyinde bulunan Islington semti bu en şirin evin bulunduğu yerdir.

Ne Kadar Küçük

en kucuk evEn küçük ev nitelemesini almasını sağlayan şey bu evin 18 metrekare olmasıdır. 18 metrekarelik yerde nasıl yaşanır dediğinizi duyar gibiyiz. Öncelikle bu evde yaşamanız için bir dağcılık kursu almanız gerekebilir. Çünkü yatağa çıkmak bir nevi tırmanma yeteneği gerekmektedir tabi inmek ayrı bir yetenek istemektedir.

18 Metrekarede Neler Var?

Mutfak, yatak odası, duşakabin ve banyo, oturma odası tabi bunları normal bir ev olarak düşünmeyin. Öncelikle bilmeniz gereken şey tuvalet ve duşakabin ayrı değil aksine iç içedir. Oturma odası olarak tabir ettiğimiz yer ise evde aynı zamanda çekmece vazifesi gören yerdir. Bu çekmecenin üzerinde oturaklar ve yastıklar var hem yemek odası hem de oturma odası vazifesi görmektedir. Evin en önemli noktalarından biri de mutfak, kapıdan girer girmez sizi karşılamaktadır. Mutfakta aradığınız her şey var: Ocak, fırın bulaşık makinesi, evye, çamaşır makinesi vs. Mutfağın üstünde ise birkaç basamak merdiven çıkarak yatak odasına ulaşabilirsiniz.

Fiyatı…

Bu ev bu kadar küçük olduğuna göre fiyatı da oldukça makul olmalıdır diye düşünebilirsiniz. Ancak sandığınız kadar makul olmayabilir. İngiltere’de yer alan bu eve yaklaşık olarak 275 bin sterline yani tam olarak 1 milyon 265 bin Türk Lirası değer biçilmiştir. İngiltere’deki bir emlakçı tarafından belirlenen bu fiyata henüz bir alıcı bulunamamıştır. Ne diyelim bu fiyata dünyada bir ene sahip olmanın da bir fiyatı var. Alıcısına şimdiden hayırlı olsun

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Kaynak / Alıntı Yapmak İsterseniz

Bu sayfadaki içeriği herhangi bir paylaşım platformunda ya da web sitenizde kullanmak isterseniz, lütfen bu sayfayı orijinal kaynak olarak belirtmek için aşağıdaki hazır kodu kullanın. Kopyalayın ve kaynak göstermek istediğiniz yere yapıştırın.

Bu Sayfanın Son Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2017

Merhaba meraklı ziyaretçimiz! Bir uzmanın cevap vermesini istediğiniz bir sorunuz mu var? Sorunuzu bize yorum yaparak sorabilirsiniz. Lütfen sorunuzu net bir şekilde açıklamayı unutmayın. Her soruya cevap veremeyiz, ancak elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Bir yorum yap

Bir Yorum Var

  1. Haluk Hasan