Dünya’nın En Küçük Dağı

Hayatımızda hep en büyükleri merak ederiz. Peki en küçükler…Dünyanın en büyük dağını daha önce açıkladık. Peki Dünya’nın en küçük dağını merak ediyor musunuz?

En Küçük Dağ

Dünya’nın en küçük dağı Avurtralya’da bulunan Wycheproof Dağı‘dır.

  • Deniz seviyesinden yüksekliği 148 metredir.
  • Çevresindeki düzlükten yüksekliği ise 43 metredir.
  • Dağ, tepenin güneybatı yamacında yer alan Wycheproof kasabasında yer almaktadır. Yerleşimin tarihi 1846 yılına dayansa da, kasaba resmen 1875 yılında kurulmuştur.

En yüksek dağlar konumuzda zirveye tırmananlardan bahsetmiştik. Ama bu dağ konumuzda zireveye tırmananlardan bahsedemeyeceğiz. Çünkü dağın yüksekliğine bakacak olursanız bir çocuğun bile tırmanabileceğini görebilirsiniz.

İşte Dünya’nın en küçük dağı Wycheproof‘ın fotoğrafları:

en kucuk dag

dunyanin en kucuk dagi

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Kaynak / Alıntı Yapmak İsterseniz

Bu sayfadaki içeriği herhangi bir paylaşım platformunda ya da web sitenizde kullanmak isterseniz, lütfen bu sayfayı orijinal kaynak olarak belirtmek için aşağıdaki hazır kodu kullanın. Kopyalayın ve kaynak göstermek istediğiniz yere yapıştırın.

Bu Sayfanın Son Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2017

Merhaba meraklı ziyaretçimiz! Bir uzmanın cevap vermesini istediğiniz bir sorunuz mu var? Sorunuzu bize yorum yaparak sorabilirsiniz. Lütfen sorunuzu net bir şekilde açıklamayı unutmayın. Her soruya cevap veremeyiz, ancak elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Bir yorum yap

Bir Yorum Var

  1. Cingķl