Dünyanın En İyi 10 Eğlence Parkını Tanıyalım

Disney, Eğlence Parkları’nın dünyasını yönetir hale gelmiştir. Dünyadaki en popüler 10 parkın sekizi Disney parklarıdır. (1’den 8’e kadar!). Tüm Disney Parkları yılda 126 milyondan fazla ziyaretçi çekmektedir. İşte Dünyanın en çok ziyaretçi çeken, en iyi eğlence parkları:

10.Islands of Adventure: Florida, ABD: Yılda ortalama 6 milyon ziyaretçi

Islands of Adventure Florida, ABD

Başlangıçta altı ayrı temalı adaya bölünmüş olan park, yedinci adasını Haziran 2010’da ‘Harry Potter’ın Büyüleyici Dünyası’ olarak hızla korkusuz genç büyücü ve arkadaşlarının hayranlarıyla artıracak şekilde gururla açtı. Bu cazibe merkezi, yılda neredeyse 2 milyon kişi tarafından ziyaret edilmeye başlandı. Diğer adalar Dr Seuss, Marvel Süper Kahramanları ve Jurassic Park’ın bulunduğu her yaştan çocuk ve yetişkin için eşit derecede etkileyiciliğe sahiptir.

9. Universal Studios Japan: Osaka, Japonya: yılda yaklaşık 8 milyon ziyaretçi

Universal Studios Japonya

Park dokuz bölüme ayrılmıştır, her biri büyük bir şehir veya temanın üzerine kurulmuştur. Tema parkı birçok endüstri ödülü kazanmış ve her yıl giderek daha fazla ziyaretçi çekmektedir.

8. Disney Hollywood Stüdyoları: Florida, ABD: yılda 9 milyon ziyaretçi

Bu park Hollywood’un arkasındaki düşüncenin ümit, büyü ve ışıltıyı yeniden yaratmayı amaçlayan tema parkıdır. Geleneksel bir lunapark beklemeyin, ancak büyük çocuklar ve film meraklıları burada inanılmaz bir vakit geçirirler,

7. Disney Hayvan Krallığı: Florida, ABD: yılda 9 milyon ziyaretçi

Disney Hayvan Krallığı

500 dönüm araninin üzerinde uzanan bu muazzam park, dünyadaki en büyük ikinci tema parkı ve Disney küresel serisinin en büyüğüdür. Parkta yedi temalı alan var, hepsi hayvanlar ve doğal yerleşimlerin etrafında tasarlandı, bazıları gerçek ve bazıları nesli tükenmiş hayvanlar mevcur.

6. Epcot: Florida, ABD: Yılda 10 – 11 milyon ziyaretçi

epcot tema parki

Burası daha çok buluşun, teknolojik inovasyonun ve insanın başarısının kutlanması, daha ziyade devasa, görkemli bir bilim fuarına benziyor. Epcot, yakınlardaki bir jeodezik küre olan Spaceship Earth’ün üzerindeki kulelerin bulunduğu muazzam metalik toplardan anında tanınabilir.(Fotoğrafta görebilirsiniz.) Bilimsel ve teknolojik açıdan yaşlı ziyaretçiler büyülenirken, çok küçük çocuklar da rahatlayabilir.

5. Disneyland Park: Marne-le-Vallee, Fransa: Yılda yaklaşık 10 milyon ziyaretçi

Disneyland Park fransa uyuyan kale

Başlangıçta Euro Disney olarak adlandırılan bu park, Avrupa’nın en çok ziyaret edilen parkıdır. Yaklaşık 49 farklı ilgi çekici yeri içeren beş bölüme ayrılmıştır. Bu bina, üç yaşından itibaren çocuklar tarafından Avrupa’da ve İngiltere’de anında tanınabilir bir yapıdır.

4. Tokyo Disney Sea: Tokyo, Japonya: yılda 12 milyon ziyaretçi

Tokyo Disney Sea Tokyo, Japonya

Parkın sembolü olan güzel yanardağ Prometheus Dağı’nın evi olan güzel Gizemli Ada, belirgin bir şekilde sulu bir temaya sahip yedi bölgeye ayrılmıştır.

3. Tokyo Disneyland: Tokyo, Japonya: yılda 14 milyon ziyaretçi

Tokyo Disneyland Tokyo, Japonya

Güzel ve gösterişli Cinderella’nın kalesi, yedi benzersiz bölümüyle Tokyo Disneyland’a bakmaktadır. Bu güzel tema parkı az ya da çok Amerikan Disney tema parklarının bir kopyası gibi göstermektedir.

2. Disneyland: California, ABD: 14 ​​- 16 milyon ziyaretçi

Disneyland California, ABD

Bu orijinal Disney tema parkı ve Walt Disney’in ömrü boyunca açılıp işletilen tek tema parkıdır. Temmuz 1955’te açılan Disneyland, 650 milyonun üzerinde misafirin kapılarından geçtiği dünyadaki diğer eğlence parklarından daha fazla ziyaretçiyi var olduğu süre boyunca aldı. Fransız Disneyland Parkı’nda olduğu gibi Uyuyan kale parkın motifidir ve bu sekiz ayrı bölüme ayrılmıştır.

1.Magic Kingdom: Florida, ABD: yılda 17 milyon ziyaretçi

Magic Kingdom florida abd

Walt Disney World Tema Parkları olarak bilinen grubu oluşturan dört tema parkının finali olan Magic Kingdom, Disney’e gitmek istediklerini söylediklerinde, başlangıçta pek fazla ziyaretçilerin değinmediği tematik parkurdur. (Diğer üçü, Epcot, The Animal Kingdom ve Disney Hollywood Stüdyolarının hepsi bu listede yer alıyor.) Büyük ve nefes kesen güzel bir Cinderella kalesi, ziyaretçilere gezinmek için bir dönüm noktası olan tüm parka bakmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Kaynak / Alıntı Yapmak İsterseniz

Bu sayfadaki içeriği herhangi bir paylaşım platformunda ya da web sitenizde kullanmak isterseniz, lütfen bu sayfayı orijinal kaynak olarak belirtmek için aşağıdaki hazır kodu kullanın. Kopyalayın ve kaynak göstermek istediğiniz yere yapıştırın.

Bu Sayfanın Son Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020

Merhaba meraklı ziyaretçimiz! Bir uzmanın cevap vermesini istediğiniz bir sorunuz mu var? Sorunuzu bize yorum yaparak sorabilirsiniz. Lütfen sorunuzu net bir şekilde açıklamayı unutmayın. Her soruya cevap veremeyiz, ancak elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Bir yorum yap