Dünyanın En Cezbedici 10 Şato ve Kalesi

İster bir aile gezisi olsun, ister romantik bir haftasonu ya da arkadaşlarınızla birlikte bir macera gezintiniz, her fırsatta bir kaleyi veya şatoyu ziyaret edebilirsiniz. İşte dünyanın en iyi 10 kalesi:

10. Conwy Kalesi (Kuzey Galler)

Conwy Kalesi

Bu kale ortaçağ asalet için canın cazibeli yanını çağrıştırıyor. Kalın karanlık duvarları neredeyse doğal durduğundan insanı etkiliyor. Eğer Kuzey Galler bölgesine yolunuz düşerse Conwy’nin ve antik şehir surlarının siperlerinin bu muhteşem manzarasını kaçırmayın.

9. Windsor Kalesi (İngiltere)

Windsor Kalesi

Aslında bu kale, dünyanın en eski ve en büyük yerleşim şatosu olarak bilinir.

8.Chambord Şatosu (Fransa)

Chambord Şatosu

Fransız rönesansının mücevheri Chateau Chambord 16. yüzyıl mimarisine ve 17. ve 18. yüzyıllardan kalma iyi bir mobilya ve halı duvar koleksiyonuna sahiptir.

7. Hohenzollern Kalesi (Almanya)

Hohenzollern Kalesi

Kuleleri ve yemyeşil ormanlık alanlardan yükselen Hohenzollern Kalesi, dışarıdan yeterince etkileyicidir. Bu kale gerçekten de hayrete düşüren iç mekana sahiptir. Boyalı tavan ve asma avizeler düşünün; büyük merdivenler, büyük dört direkli yataklar ve zarif çizim odaları. Ve sanat koleksiyonu…

6.Alnwick Kalesi (İngiltere)

Alnwick Kalesi

Alnwick’in tanıdık geldiğini düşünüyorsan , muhtemelen haklısın. Downton Manastırı’ndan Harry Potter’a kadar pek çok televizyon programı ve filmi için bir mekan olarak kullanıldı. Dünyadaki en büyük ağaç evlerinden birine sahip Alnwick Bahçesi’ne de sahip bir kaledir.

5. Pierrefonds Şatosu (Picardy, Fransa)

Pierrefonds Şatosu

Süslü mimari özellikleri ile süslüdür. Tarih boyunca hayaletler ve diğer paranormal söylentiler bu kale hakkında konuşulmuştur.

4. Neuschwanstein Kalesi (Almanya)

Neuschwanstein Kalesi

19. yüzyılda yapılan muhteşem bir kaledir.

3. Château d’Azay-le-Rideau (Fransa)

Château d'Azay-le-Rideau

Bir nehirde bir ada üzerinde akıllıca yapılmış olan Château d’Azay-le-Rideau, Fransız mirasının gerçekten benzersiz bir parçasıdır. Şu anda restore edilerek ziyaretçilere sunulmuştur. Ayrıca 16. yüzyıldan kalma nadir mobilyalar dikkat çekiyor.

2. Château de Versailles (Paris, Fransa)

Château de Versailles

Savaş öncesi Fransız çöküşünün özetlediği Versailles, dünyadaki en ünlü kalelerden biridir.

1. Mont Saint Michel (Normandiya, Fransa)

Mont Saint Michel

Dört farklı müze, nefes kesen manzarası ve 6. yüzyıla dayanan bir geçmişi. Mont Saint Michel sağlamlık  ve zerafetin kombinasyonunun buluştuğu bir kaledir. Tarihi, bir kraliyet sarayı değil, bir manastır ve aslında bugün orada ikamet eden keşişler var.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Kaynak / Alıntı Yapmak İsterseniz

Bu sayfadaki içeriği herhangi bir paylaşım platformunda ya da web sitenizde kullanmak isterseniz, lütfen bu sayfayı orijinal kaynak olarak belirtmek için aşağıdaki hazır kodu kullanın. Kopyalayın ve kaynak göstermek istediğiniz yere yapıştırın.

Bu Sayfanın Son Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017

Merhaba meraklı ziyaretçimiz! Bir uzmanın cevap vermesini istediğiniz bir sorunuz mu var? Sorunuzu bize yorum yaparak sorabilirsiniz. Lütfen sorunuzu net bir şekilde açıklamayı unutmayın. Her soruya cevap veremeyiz, ancak elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Bir yorum yap