Dünyada En Çok Kullanılan İsimler (Her 10 insandan biri aynı)

Özet ve Kısa Bilgi: Dünyada en çok kullanılan isim Muhammed‘dir. Dünyada her 10 insandan birinin ismi Muhammed’dir.

NOT: Türkiye’de en çok bulunan kız ismi Fatma‘dır.

NOT: Türkiye’de en çok bulunan erkek ismi Ahmet‘tir.

Dünyanın En Yaygın İsmi

Dünyada en çok kullanılan ismin Muhammed olduğu tespit edilmiştir. Tesadüfi olmayan bu gerçeği elbette ki, Peygamberimizin Hz.Muhammed (s.a.v)  ismi ile anlatmak mümkündür. Ancak bununla beraber Muhammed ismini Muhammed Peygamberin yaşadığı dönemde taşıyan farklı insanlar da kullanmıştır.

Anlamı: çok hamd eden, tekrar tekrar övülmüş; birçok güzel huylara sahip olarak tercüme edilen bu isim 7 milyarlık insanın 700 milyonuna konmuştur. Bir başka deyişle bu isim dünyadaki her 10 kişiden birine konulmuş isimdir. Hiç şüphe yok ki, söz konusu isim Müslüman ülkelerde hakimdir. Ancak bununla birlikte bu isim Avrupa’da da büyük bir kitlede kullanılmaktadır. Avrupa’dan bahsetmişken Avrupa’nın nüfusu en fazla 10 şehri makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Almanya’nın Focus dergisi bu ismin Almanya’da 2009 yılında 97., 2013 yılında 76. sırada olduğunu açıklamıştır. Bazı kaynaklarda ise bölgelerden aslı olarak bu ismin hatta ilk 10 a kadar yükseldiğini görmek de mümkündür.

Türkiye’nin En Yaygın İsmi

Türkiye’de en çok bulunan kız ismi Fatma’dır.

Türkiye’de en çok bulunan erkek ismi Ahmet’tir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu makalemizi puanlamak ister misiniz? 4 Kişi bu makaleye puan verdi, 5 puan üzerinden ortalama puanı: 4,00. )
BU KONUYA YAPILAN YORUMLAR

Henüz bu konuya yapılan yorum yok. İlk yorumu aşağıdan siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ