Bilinen Kaç Akrep Türü Var?

Çevrenizde tehlikeli olan hayvanlarla ilgili herhangi bir deneyiminiz mi var? Tehlikeli hayvanlardan kendilerini korumak için insanlar ne yapabilir? Dünyanın hangi bölgelerinde bu tür hayvanlar en yaygındır? Bugün, akrep  hakkında kısa bir analiz yapacağız ve kısa süre içinde dünyadaki farklı tehlikeli hayvanlar hakkında bazı özel bilgiler vereceğiz.

İnsanlar ve Hayvanlar

İnsanlar, insanlığın başlangıcından itibaren hayvanlarla mücadele halindeydiler ve tüm dünyaya baktığımızda çok sayıda farklı hayvan türü ve bu hayvanların bazıları için faydalı olduklarını söylemek mümkündür. Çünkü insanlar, hayatlarını sürdürebilmek için bu hayvanları kullanıyor, ancak öte yandan insanlar için tehlikeli olan çok sayıda farklı hayvanı türü vardır.

Kaç Akrep Türü Var

Bu noktada, insanlar bu tür hayvanlara çok dikkat etmelidir. Özellikle çok çeşitli böcek türleri vardır ve insanlar için çok tehlikeli olabilirler. Akrep sadece insanlar için değil, aynı zamanda diğer hayvan türleri için en tehlikeli hayvanlardan biridir. Şimdi akrep ile alakalı çok daha detaylı bir şekilde bilgi verelim:

Akrepler ve Akrep Türleri

Akreplerin yaşadıkları yerlere baktığımızda, kuru olmayan ve nemin yüksek olduğu yerlerde yaşadığını görebiliyoruz. 2009 yılında yapılan araştırmalara göre , bugün dünyada yaşayan 1753 değişik akrep türü olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Türkiye’de ise 23 akrep türü bulunmaktadır. Akrepler genelde uzunlukları 20 cm’den 23 cm’e kadar uzar ve ortalama 8 yıl yaşayabilirler ancak daha az yaşayabildikleri görülmüştür. Karın bulunduğu yerlerde akreplerin yaşaması neredeyse imkansızdır, ancak soğuk ve kar yağışının olmadığı alanlarda, akrepleri görebiliriz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Kaynak / Alıntı Yapmak İsterseniz

Bu sayfadaki içeriği herhangi bir paylaşım platformunda ya da web sitenizde kullanmak isterseniz, lütfen bu sayfayı orijinal kaynak olarak belirtmek için aşağıdaki hazır kodu kullanın. Kopyalayın ve kaynak göstermek istediğiniz yere yapıştırın.

Bu Sayfanın Son Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2017

Merhaba meraklı ziyaretçimiz! Bir uzmanın cevap vermesini istediğiniz bir sorunuz mu var? Sorunuzu bize yorum yaparak sorabilirsiniz. Lütfen sorunuzu net bir şekilde açıklamayı unutmayın. Her soruya cevap veremeyiz, ancak elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Bir yorum yap