Bilinen Kaç Akrep Türü Var?

Çevrenizde tehlikeli olan hayvanlarla ilgili herhangi bir deneyiminiz mi var? Tehlikeli hayvanlardan kendilerini korumak için insanlar ne yapabilir? Dünyanın hangi bölgelerinde bu tür hayvanlar en yaygındır? Bugün, akrep  hakkında kısa bir analiz yapacağız ve kısa süre içinde dünyadaki farklı tehlikeli hayvanlar hakkında bazı özel bilgiler vereceğiz.

İnsanlar ve Hayvanlar

İnsanlar, insanlığın başlangıcından itibaren hayvanlarla mücadele halindeydiler ve tüm dünyaya baktığımızda çok sayıda farklı hayvan türü ve bu hayvanların bazıları için faydalı olduklarını söylemek mümkündür. Çünkü insanlar, hayatlarını sürdürebilmek için bu hayvanları kullanıyor, ancak öte yandan insanlar için tehlikeli olan çok sayıda farklı hayvanı türü vardır.

Kaç Akrep Türü Var

Bu noktada, insanlar bu tür hayvanlara çok dikkat etmelidir. Özellikle çok çeşitli böcek türleri vardır ve insanlar için çok tehlikeli olabilirler. Akrep sadece insanlar için değil, aynı zamanda diğer hayvan türleri için en tehlikeli hayvanlardan biridir. Şimdi akrep ile alakalı çok daha detaylı bir şekilde bilgi verelim:

Akrepler ve Akrep Türleri

Akreplerin yaşadıkları yerlere baktığımızda, kuru olmayan ve nemin yüksek olduğu yerlerde yaşadığını görebiliyoruz. 2009 yılında yapılan araştırmalara göre , bugün dünyada yaşayan 1753 değişik akrep türü olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Türkiye’de ise 23 akrep türü bulunmaktadır. Akrepler genelde uzunlukları 20 cm’den 23 cm’e kadar uzar ve ortalama 8 yıl yaşayabilirler ancak daha az yaşayabildikleri görülmüştür. Karın bulunduğu yerlerde akreplerin yaşaması neredeyse imkansızdır, ancak soğuk ve kar yağışının olmadığı alanlarda, akrepleri görebiliriz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu makalemizi puanlamak ister misiniz? 2 Kişi bu makaleye puan verdi, 5 puan üzerinden ortalama puanı: 4,00. )
YORUM YAZ
BU KONUYA YAPILAN YORUMLAR

Henüz bu konuya yapılan yorum yok. İlk yorumu aşağıdan siz yapabilirsiniz.