Beyin, Evrende Keşfedilen En Karmaşık “cihaz” dır…

Düşünmek, yaratmak, okumak, duygular hissetmek yeteneğinden tutmuş kalp çarpıntısı ve kirpik çalmasına kadar her şey bir merkezden yönetilir. Bu merkez senin beynin! Beyin o kadar mükemmel ki ünlü bir bilim adamı evrendeki en karmaşık “aygıt” olarak adlandırıyor.

Beyin gücü ve hareket hızı ile şu anda dünyada kullanılan süper bilgisayardan daha üstündür. Örneğin, kediniz mutfak masasına çarptı. Düşünebilecek bir anın var! Beyin gözü kontrol eder ve öne doğru tarar ve kediyi ne zaman ve ne hızla yakalayacağını hesaplar ve hemen kaslara bir sinyal gönderir. Zamanlama doğru olduğunda, kedinizi havada yakalayabilirsiniz. Göz, kulak ve diğer duyu organlarından sızmış bilgi akışını yüklemek, işlemek ve bunlara tepki göstermek için hiçbir bilgisayar beyinle karşılaştırılamaz!

Beyin tarafından üretilen elektrik enerjisi bir ampulü akımla beslemek için yeterlidir. Beyinde yaklaşık 100 milyar mikroskopik hücre var(nöronlar). Onları saymak için 3000 yıl lazım! Bu gerçekten beynin ne kadar mükemmel yaratıldığını gösteriyor.

Beyin istikrarlı bir şekilde çalışır. Aslında, yeni bir şey öğrendiğinde, hatırlandığında ve bunu düşündüğünüzde, beynin yapısı değişmeye başlar. Buna ek olarak, bilim adamları fiziksel eylemin ardından beyine duyarlı maddenin vücuttan çıkarıldığını keşfetti. Ödevinizi yerine getiremediğinizi gördüğünüzde hiçbir şey yapmayın, gidin, futbol oynayın ve sıkıştığınız soruna tekrar dönün. Büyük olasılıkla sorunu başarıyla çözeceksiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu makalemizi puanlamak ister misiniz? 1 Kişi bu makaleye puan verdi, 5 puan üzerinden ortalama puanı: 5,00. )
YORUM YAZ
BU KONUYA YAPILAN YORUMLAR

Henüz bu konuya yapılan yorum yok. İlk yorumu aşağıdan siz yapabilirsiniz.