Bermuda Üçgeninin Sırrı

Bermuda Üçgeni

Bermuda üçgeninde yaşanan olağanüstü öyküler hakkında bi şeyler duymayan, okumayan yoktur. Çeşitli eşyaları ve hatta insanları yutan bu üçgenin nasıl bir bölge olduğunu çok az kişi bilir. Aslında, Bermuda üçgeni, Atlantik okyanusun üçgen biçiminde olan alanıdır.

Bermuda Üçgeninin SırrıBu bölgesinden kuzeyinde Bermuda, batısında Miami, güneyinde Porto Riko bulunmaktadır. Söylentiye göre bu bölgede gemi ve uçaklar çok garip bir şekilde kaybolup gidiyor, sonradan tespit edildiğinde ise içerisindeki insanların izine rastlanamıyor. Artık insanlar Bermuda üçgeni hakkında birçok rivayet ve efsane yaratmışlardır.

Bermuda üçgeni bölgesinde olanların çoğu pusulaların burada işe yaramadığını görmüşlerdir. Bermuda üçgeni bölgesinde pusulalar ya yanlış yere götürüyor ya da tamamen devre dışı kalıyordu.

Bazı bilim adamları Bermuda üçgeni bölgesindeki kayıpları dünya okyanusunun akıntılarından bazılarının sebep olduğunu düşünmektedir. Bu bölgedeki en güçlü akıntılardan birisi Gulf Stream akıntısıdır.

Suyun altında 9 kilometre derinliğinde olduğundan, bu bölgede saplanmış herhangi nesneyi bulmak imkansızdır.
Bermuda üçgeni bölgesinde sık sık sert tropikal fırtınalar ve kasırgalar görülür. Aniden meydana gelen bu doğa olayları küçük gemilerin kabusu haline gelmiştir.

Bermuda Üçgenindeki Esrarengiz Olaylar

1945 yılında ABD’ye ait askeri uçağın başına gelenler anlatılan en yaygın öykülerden biridir. İçerisinde 14 mürettebatı olan beş bombardıman uçağı test ve deneme uçuşu sırasında radarın ekranından kayboldu. On üç mürettebat ile onların arayışına yollanan uçak da esrarengiz bir şekilde kayboldu. Anlatılanlardan yola çıkarsak, son 100 yılda Bermuda üçgeni bölgesinde yaklaşık 100 gemi ve uçak kayboldu. Kaybolan uçaklardan bahsederken Dünyanın En Büyük Uçağını merak edenler için de bir yazı hazırladık. Bakmanızı tavsiye ederiz.

Bermuda Üçgeninin Sırrı Nedir?

Maalesef, ne anomali araştırmacıları, ne de bilim adamları bu duruma bir çözüm üretemiyorlar. Şu anda Bermuda Üçgeninin sırrı hala çözülememiş olsa da en çok dillendirilen görüş bu bölgede ki güçlü akıntıların bu durumlara sebep olduğudur.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu makalemizi puanlamak ister misiniz? 2 Kişi bu makaleye puan verdi, 5 puan üzerinden ortalama puanı: 4,50. )
YORUM YAZ
BU KONUYA YAPILAN YORUMLAR

Henüz bu konuya yapılan yorum yok. İlk yorumu aşağıdan siz yapabilirsiniz.